V petek, 22. septembra 2023, je na DOŠ Prosenjakovci potekal izjemno navdušujoč Dan slovenskega športa, ki je združil šolarje iz treh različnih šol: OŠ Fokovci, OŠ Bogojina in Doš Prosenjakovci. Ta športni dogodek je bil odlična priložnost za mlade športnike, da pokažejo svoje spretnosti, se pomerijo v različnih disciplinah ter okrepijo svoje prijateljske vezi. Otroci so se odlično zabavali in se potrudili po najboljših močeh, obenem pa so se naučili pomembnih vrednot, kot so ekipni duh, vztrajnost in fair play. Ta dogodek je nedvomno pripomogel k kreiranju trajnih spominov in krepitvi športnega duha. Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga.